| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti recomanda o carte buna de citit sa nu coste o avere si sa nu fie sf?

6 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Nu stiu ce gen de carti iti plac. Daca-ti plac romanele clasice, iti recomand Jane Eyre, La rascruce de vanturi, Femeia in alb, Sora Carrie. Mi-a placut mult si Memoriile unei gheise.

| thewomaninwhite a răspuns:

"Panza de paianjen" de Cella Serghi sau " Sub aceeasi stea" sau Jane Eyre.

| KostaKhe a răspuns:

Încearcă "Maitreyi", "Nuntă în cer'' de Mircea Eliade. De Sienkiewicz ar merge ''Quo Vadis'', de Preda poți citi ''Cel mai iubit dintre pământeni'', ''Viața ca o pradă'', ''Delirul''. De la Emily Bronte ''La răscruce de vânturi'', de la Charlotte Bronte ''Jane Eyre''. De la Kafka poți încerca ''Procesul'', Nichita Stănescu ''O viziune a sentimentelor'', ''Mândrie și prejudecată'' de Jane Austen, ''Cartea nunții'' și ''Enigma Otiliei'' de Călinescu, ''Idiotul', ''Frații Karamazov'' de Dostoievski, ''Anna Karenina'', ''Război și pace'' de Lev Tolstoi. Și să nu uit de ''Exerciții de echilibru'' de Tudor Chirilă.

| TinK0de a răspuns:

Delirul placerii de DUFFY MCGREGOR--dupa 5 pagini nu poti sa te mai opresti.
Ps: Are decat 60 pagini.

| muffinXXL a răspuns:

Daca as rămâne.

| RodykaC a răspuns:

Minciuni pe canapea Irvin D. Yolom
Dama cu camelii Alexadre Dumas