| whatevernvm a întrebat:

TPU!
Ce carte din cate ati citit v-a placut cel mai mult? Imi puteti recomanda ceva?happy
Multumesc!

24 răspunsuri:
| DayByDay a răspuns:

Bestia, de Alex Flinn. happy

| bbxbeibiiii a răspuns:

Nicholas Sparks-Ultimul cantec
[libraria alexandria]

| nicolici a răspuns:

Enigma Otiiei:X

| 070Alexa a răspuns:

Jurnalele Vampirilor L j Smith toata seria

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Buna!
Singur pe lume -Hector Malot.

| wizopo2 a răspuns:

Elevul Dima dintr-a saptea

| jojolik15 a răspuns:

Sincer Maitreyi de MIRCEA Eliade si dragostea nu moare-maitreyi devi ..interesante carti.ti le recomand

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci cele mai tari carti care le-am citit sunt:

http://www.librariasophia.ro/......-1928.html

http://www.peregrinul.ro/......http?/go

http://www.librariasophia.ro/......o-386.html

http://www.librariasophia.ro/......-2649.html

http://www.cartiortodoxe.ro/......,-sf..html

daca crezi ca nu poti citi nici una cauta macar labirintu, e cea mai tare carte de psihologie :D

| thecakeisalie a răspuns:

Seria "Sherlock Holmes"
Seria "Cantec de gheata si foc"
Majoritatea romanelor lui Eliade
Toate cartile lui Jules Verne
In cautarea fericirii
Pe aripile vantului
+ altele dar sunt prea obosit sa ma gandesc.

| whatevernvm explică (pentru thecakeisalie):

Nu prea imi place cum scrie Jules Verne, insa am citit ceva din Eliade si mi-a placut.
O sa incerc "Cantec de gheata si foc", multumesc.

| Lia09 a răspuns:

Toate cartile de la Sandra Brown, in special "Imbratisare in amurg"!
Si cum s-a mai spus : "Maitreyi" si "Dragostea nu moare".

| Dreamer12345 a răspuns:

Jurnalele Vampirilor
1 Trezirea
2 Furia
3 Lupta
4 Reuniunea de J.L Smith este si serial dar romanul e si el foarte frumos doar ca nah is destul de lungi fiecare a cate 200 si ceva mie una imi plac foarte mult is romane de dragoste si drama is foarte frumos relatate intamplarile. Incearca sper sa iti placa. Sau daca nu poti citi Maitreyi nu stiu siur iy sau yibig grin, de Mircea Eliade si acela e foarte frumos happy. Fundita?puppy dog eyes

| whatevernvm explică (pentru Dreamer12345):

E cu "yi". Mersi mult.

| Dreamer12345 a răspuns (pentru whatevernvm):

Nu ai pentru ce:*

| Timyliss a răspuns:

Jack London-The Call Of The Will

| agentX99 a răspuns:

HARRY POTTER! -8 vol -J. K. Rowling
10 negri mititei -Agatha Christie
copii lampii fermecate-5 vol.
goosebumps
lebada neagra
comedii la portile orientului...
cam atat mi-am amintit eu. succes!
funda?

| Iulia_6860 a răspuns:

Luni de fiere- Pascal Bruckner

| TrifoiIoana a răspuns:

Daca ai timp sa citesti si iti plac povestile de dragoste si razboi incearca cantecul nibelungilor daca vrei ceva mai romantic citeste invitatie la vals si mara

| NinaParadise a răspuns:

Mie mi-a placut f. mult "Cismigiu & Comp"

| valy25adw a răspuns:

Ion
liviu rebreanu

| ZoeyRedbird a răspuns:

Iti recomand sa citesti carti de Agatha Christie. Are o multime de carti din care poti alege...Cartea mea preferata este 'Cei cinci purcelusi'... Sau daca vrei citeste 'Casa noptii' de P.C. Cast si Kristin Cast. Este fffff frumoasa, in opinia mea. Sunt cam multe volume, dar te asigur ca-ti va face placere sa la citesti. happy

| whatevernvm explică (pentru ZoeyRedbird):

Mersi mult, am citit majoritatea cartilor de Agatha, dar mie cel mult mi-a placut Oglinda sparta si crima din Orient Express.

Nu am incercat sau auzit de P.C Cast si o sa incerc. Iti multumesc.happy

| Beatrice963 a răspuns:

10 negri mititei. este un roman politist absolut genial.winking

| whatevernvm explică (pentru Beatrice963):

Stiu, l-am citit, am citit majoritatea cartilor de Agatha. Minunata intr-adevar.