| Ivan_Raul_1995 a întrebat:

In cat timp se observa progrese vocale in urma vocalizelor si a cantatului, un progres cat de mic cam, care ar fi intervalul de timp >?

4 răspunsuri:
| Demidol a răspuns:

Nu doar vocalize. Trebuie sa studiezi si tehnici de interpretare cu un profesor.

| Ivan_Raul_1995 explică (pentru Demidol):

Ah am inteles dar imi este cam rusine ca nu stiu sa cant si as vrea sa mai perfectionez putin inainte si sa le arat parintilor ca are rost sa ma duc

| Demidol a răspuns (pentru Ivan_Raul_1995):

Nu. Cel mai bine este sa te auda un profesor de muzica (oricare) prima data si sa iti spuna daca merita sa mergi mai departe sau nu. Vocea o ai si o perfectionezi, sau nu o ai deloc. Nu se formeaza daca nu exista.

| corolav a răspuns (pentru Demidol):

Mai mult decît să ai voce, trebuie să ai ureche muzicală.
Dacă nu o ai nu faci nimic cu vocea.
Categoric!