| Aale10433 a întrebat:

In clasa mea organizam o dezbatere pe tema greierelui si furnicii.
ideea e ca n-am impartit in jumatate iar jumatatea mea are furnica.
si nu prea stiu cu ce am putea sa-l acuzam pe greier laughing
aveti ceva idei? si cu argumente va rog. big grin
dau funda celui mai bun raspuns :X

Răspuns Câştigător
| parishiltonbia a răspuns:

Pai ca greierele a fost lenes si nu a avut chef sa isi pastreze mancare pentru iarna. Sau ca a ignorat furnica atunci cand ea i-a zis sa isi ia mancare. Sau ca a considerat ca furnica e rea ca nu ii da mancare. Funda?

4 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Voi faceti limba romana sau curs de procuratura? laughing

| Aale10433 explică (pentru IMC90):

De fapt e o prezentare pentru ora de latina laughing

| Aale10433 explică:

Ne-am vroiam sa zic big grin

| kikidulcik a răspuns:

Poti sa spui sa nu mai ceara graunte de la ea.pentru ca el toata vara a dormit si a cantat sau ca el ar trebui sa protejeze furnica nu sa ii cera hrana.etcvezi ce mai zic colegii tai si o sa iasa ceva.bafta