| DianaC a întrebat:

M-am apucat de facut o poveste. Spuneti-mi parerea voastra despre ea si daca sa o continu. :D
http://www.wattpad.com/6293216-un-vis-indeplinit-part-1
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Salut. Iti scrie un scriitor. Felicitari pentru dorinta de a scrie. Presupun ca esti destul de tanara, drept pentru care ai timp destu sa cresti in valoare. Am observat ca exista mai nou in Romania mania asta de a scrie pe filmul youth/teen american. Problema e ca fara elemente unice, povestea ta va semana (poate prea mult) cu mute alte povesti de gen. Ar trebui sa incepi prin a face un dictionarpropriu si original de termeni si elemente originale pe care sa il consulti si din care sa te inspiri, tocmai pentru a avea o contributie reala la opera ta. Asta tocmai pentru ca tu momentan esti inspirata deun anumit gen de carti si anumiti autori si e important sa nu cazi in plasa de a imprumuta prea multe si a crea prea putine. Talentul tau e insa incontestabil, iar tehnica se invata pe parcurs, va veni natura. Incearca sa nu te mai repeti, sa folosesti sinonime si ai grija cu virgulele puse excesiv (crede-ma, am avut si eu problema asta o vreme, se va rezolva). Mult succes in continuare si oricand simti ca ai nevoie de ajutor, cauta-ma. Keep up the good work!

| DianaC explică (pentru TheAce):

Multumesc in primul rand pentru ca a-ti acordat putin timp povesti mele pentru a o citi, si in al doilea rand pentru sfat.Imi este de foarte mare ajutor.Chiar astazi am inceput o noua poveste.In legatura cu experienta, am 14 ani.Deci probabil ca o sa am destul timp pentru a imbunatati totul.Voi tine cont de sfat.Multumesc inca o data si daca voi avea nevoie de ajutor, voi apela cu siguranta.

| Nymeria a răspuns (pentru TheAce):

Mi-a placut raspunsul tau, ai cont pe wattpad? pentru ca daca esti scriitor as vrea sa-ti citesc si eu povestile, sincer, am vazut ca nu scrii povestile astea cu iz american, trimite-mi un mesaj privat, mai vorbesc si eu cu un scriitor adevarat, si mie imi place sa scriu

5 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

E bine, cam americana povestea, dar, e promitatoare.

| florentina_9904 a răspuns:

Uau e frumoasa astept continuaria tine-o tot asa

| Roleplayer a răspuns:

Construcrive criticism: Mai pui niste virgule de-aiurea si ai cam multe repetitii, atat in ceea ce priveste ideea cat si cuvintele. Ai de lucru si, tocmai de aceea, succes.