| flavius01 a întrebat:

Am talent ca si scriitor? Va rog, spuneti-mi parerea voastra sincera. Uitati aici ce am reusit sa scriu pana acum: http://www.wattpad.com/3126161-blood-from-women si http://www.wattpad.com/3134194-from-man-to-woman. Ce parere aveti? Sunt bune de ceva?

5 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Obiectiv vorbind, mini-capitolul are destule neajunsuri (destule repetitii, schimbari bruste de timp a verbelor, anumite clisee). Totusi cunoscand varsta ta si avand in fata o tema extrem de neconventionala pentru un foarte tanar scriitor cred cu tarie ca in 4-5 ani daca vei munci mult vei avea sansa sa ajungi mare. Raman insa la parerea ca un astfel de volum se scrie la persoana 1, nicidecum a 3a, in primul rand pentru ca prezenta demiurgului altereaza din suspans. Ideea e insa interesanta si ti-am zis, ma frapeaza dezinvoltura cu care o abordezi, deloc tipica varstei tale. Ai mail-ul meu, cand ai ceva material mai lung nu ezita sa il trimiti sa te ajut cu el. Referitor la intrebarea ta: da, categoric talent ai. Lipseste momentan doar exercitiul functiunii si flerul de a transforma talentul in arta. In ritmul asta insa ti-am zis, in 4-5 ani cred ca te vei putea lansa pe orbita bine de tot! Continua sa muncesti!

| flavius01 explică (pentru TheAce):

Hey! Multumesc de sfaturi! Da, stiu la problema mea cu timpurile...am incercat in celelalte capitole sa folosesc acelasi timp (in mare parte imperfectul si perfectul compus). Apoi in legatura cu persoana...tu stii mai bine, nu vreau sa zic altceva. Eu am pus persoana a 3-a pentru ca astfel pot sa scriu si scene in care nu apare personajul principal, ori la persoana 1 mi se pare cam greu sa fac asta, dar oricum sunt sigur ca tu stii mai bine decat mine. Multumesc de incurajari si de raspuns:d

| Kesariona a răspuns:

Sa stii ca mi-a placut mult, mult de tot. Continua sa scrii. Intr-o zi, cand imi tremin ficul, o sa-ti cer parerea. big grin

| ioanaisfetcu a răspuns:

Marfa!

| muhuaxela a răspuns:

Eu cred ca ai un inceput bine, tine-o tot asa. Felicitari!