| cllauddiuu a întrebat:

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu stabilirea autorului si vechimii unei picturi? Sau macar tara de provenienta?
Scrie ceva acolo si un numar. Numarul nu stiu daca e nr tabloului sau anul. Numele nu l-am gasit nicaieri, poate nu-l citesc bine.
Ajuta-ti-ma, va rog, multumesc.
Imagini atasate:
http://www.filehost.ro/3172933790/1_JPG/
si
http://www.filehost.ro/3172933791/3_JPG/

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Autorii semnează și pun anul, mai vezi și alte tablouri, sunt tot așa

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Anul pare a fi 1999 (sau 1899 sau...)

| cllauddiuu explică (pentru sierra1):

Sau poate e pictura cu nr 99

| cllauddiuu explică (pentru sierra1):

Ajuta-ma si pe mine, eu inteleg ca scrie Berkia Khalid sau Berkia Khat'd sau nu stiu, ca nu cunosc semnatura, zi-mi parerea ta, te rog

| sierra1 a răspuns (pentru cllauddiuu):

Altceva decît vezi tu, nu văd nimic in plus nici eu dar fii sigur nu ai un picasso. Merg pe fir - de unde-l ai, intrebi pe unul altul

| cllauddiuu explică (pentru sierra1):

Sunt convins ca nu am un "picasso" laughing dar nu am cum sa mai ajung la sursa, pe fir. ma gandeam ca poate intalnesc pe cineva, online, care poate, poate a mai auzit de "nenea" asta

| sierra1 a răspuns (pentru cllauddiuu):

Autorii semnează și pun anul, mai vezi și alte tablouri, sunt tot așa