| Marianutzu a întrebat:

Ma pot muta de la un liceu la altul pe un alt profil?

Răspuns Câştigător
| d3men7zel a răspuns:

Se poate. Depinde in ce clasa sunteti ..referitor la diferente. Prima conditie sa te muti este ca media ultimului intrat la profilul la care vrei sa te muti sa fie mai mica decat media ta.
A doua, sa fie locuri libere - clasele nu pot avea mai mult de 30 elevi cred.
A treia, sa dai niste diferente. Daca cei la care te muti au facut alte materii decat tine, va trebui sa dai diferente. Succes si funda, vot:d

13 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Da, te poti transfera.

| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Sigur ca da dar va trebui sa dai diferentele si sa fie locuri libere.
Te pup, pa pa! :*

| kteichd a răspuns:

DA

| lauraroxi a răspuns:

DA

| Capriciu a răspuns:

Sigur ca da.

| CreEppY a răspuns:

Normal ca da.

| Marianutzu explică (pentru CreEppY):

Dar trebuie sa dau niste teste nu?

| CreEppY a răspuns (pentru Marianutzu):

Da... Dar depinde de ce medie ai...

| Marianutzu explică (pentru CreEppY):

Media de pe primul semestru din clasa a IX a nu?

| CreEppY a răspuns (pentru Marianutzu):

Media generala...

| Iridinvest a răspuns:

Din sem 2; muncesti sa ai media mai mare decat ultimul din clasa respectiva, si gata. iar daca acolo are bilingv si tu nu l-ai dat, teapa. nu potiwinking

| Marianutzu explică (pentru Iridinvest):

Bine am inteles asta, dar daca trebuie sa ma transfer sa zicem de la profilul electric sau mate-info la profil economic trebuie date niste teste sau ma mut direct?

| AdonisLibra a răspuns (pentru Marianutzu):

Trebuie sa ai media respectiva de admitere la acel liceu... Dupa dai niste teste "diferente" daca le iei intrii la liceul respectiv daca nu teapa laughing