| karla455 a întrebat:

Dacă sunt la un liceu pe profil teologic ma pot muta la alt liceu pe profil uman?

Răspuns Câştigător
| SupMates a răspuns:

Desigur ca da happy
Stai sa îti explic ^-^
Tu daca esti pe un profil si vrei sa mergi pe altul poti face acest lucru ori la inceputul semestrului doi ori la sfarsitul anului, cand faci transferul daca treci pe alt profil este posibil ca profilul acela sa aiba 2-3 materi in plus faţa de vechiul tau profil si sa trebuiasca sa dai teste pe baza carora sa primesti o medie la acele materi noi de la profilul la care vrei sa te muti.Pentru a te putea transfera trebuie sa ai media generala mai mare ca ultima medie din clasa in care vrei sa ajungi ^-^
Mult noroc!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

In principiu da cat nu esti la un liceu mai slab si vrei sa te muti la unul mai bun. si posibil sa trebuiasca sa dai si niste diferente. Ce nu inteleg de ce te bazezi pe opinia unor neavizati in loc sa te duci sa intrebi la secretariat?

| alessia5158 a răspuns:

Se poate, dar numai in conditiile legii!
* Transferul care implica schimbarea profilului si/sau specializarii se face NUMAI in perioada vacantei de vara--- este o conditie prevazuta la articolul 155 din lege (ROFUIP).
*In cadrul invatamantului liceal, elevii din clasele X-XII/XIII se pot transfera, de regula, daca media lor din ultimul an este cel putin egala cu media ultimului promovat din clasa la care se solicita transferul(art. 152 din ROFUIP)

| clarissa22elfa a răspuns:

Bineinteles, doar ca va trebui sa recuperezi materia facuta si sa dai niste teste din ea.