| eueu1212 a întrebat:

Maine am examenul la mate si as vrea sfaturi ce trebuie sa recapitulez mai mult?

6 răspunsuri:
| missmine a răspuns:

Ai putea sa recapitulezi ecuatiile functiile paralelipipedul cubul piramida prisma ( sa le sti ariile volumul, sa afli apotema) exercitiile cu radical, formulele de calcul prescurtat. Sa sti foarte bine formulele de la triunghiul dreptunghi gen : sinus, cosinus, tangenta, cotangenta. teorema lui pitagora, teorema inaltimii, a catetei,... poti sa te uiti si pe metodologie. Si eu dau maine examen dar nu mi-e asa de frica ca la romana. Funda te rog?! :O3

| NeedForSpeed2013 a răspuns:

Pai...La subiectul 1 exercitiul 1 ceva de calculat la 2 s-ar putea sa vina ceva cu media aritmetica, media geometrica la 3 probabilitate, sau ceva cu preturi la 5 masura dintr doua laturi, la 6 reprezentare grafica adica un tabel ceva.La subiectul 2 exercitiul 1 o sa vina sa faci un desen 100% la 2 tot ceva cu calcule la 3 un exercitiu de logica 100% la 4 functie 100% la 5 vine o expresie sau un exercitiu cu binom la subiectul 3 problema 1 o sa vina o problema de clasa a 8 cu geometria in spatiu, nu te panica ca is foarte usoare doar trebuie sa le aplici in formule, si la problema 2 o sa vina ceva de clasa a7 :un patrat un dreptungi.Cam atatbig grin

| CatalyN4 a răspuns:

Deci, o sa ne dea 100% cateva functii, ecuatii, probleme din astea cu pretul a fost majorat cu 15% ...La geometrie invata toate formulele la corpuri si... Bafta! funda?

| anonim_4396 a răspuns (pentru CatalyN4):

Cata crezi ca o sa ne dea sfera sau trunchiul de con sau o sa fie din-astea mai usoare cub, paralelipiped

| CatalyN4 a răspuns (pentru anonim_4396):

Patrat, paralelipiped, prisma, piramida

| arn a răspuns:

Integrale si limite.