| emanuela2005 a întrebat:

Mi-am cumpărat un slime ieri, și deja s-au întărit. L-am ținut la rece, si cum nu a funcționat, l-am scos și a stat la temperatura camerei, dar nici așa nu s-au remediat situația. Am greșit cu ce a?
P.S. era într-o cutie de plastic, cea de la magazin.

Răspuns Câştigător
| GeorgianaDiaconu a răspuns:

Pune putina pasta de dinti si amesteca. Chiar daca iti va da impresia ca s-a stricat, daca il "bati " cum trebuie devine la fel ba chiar mai pufos decat inainte! Funda?

8 răspunsuri:
| GeorgianaDiaconu a răspuns:

Trebuia sa aiba capac si sa fie sigilat bine, si nu trebuie tinut la rece. Trebuie tinut la temperatura camerei, s-a intarit de la frig.De unde l ai cumparat?

| emanuela2005 explică (pentru GeorgianaDiaconu):

De la Ecomart, și era închis și sigilat cum trebuia. Acum se mai poate repara?

| emanuela2005 explică (pentru GeorgianaDiaconu):

Mersi mult, voi incerca.

| GeorgianaDiaconu a răspuns (pentru emanuela2005):

Pune putina pasta de dinti si amesteca. Chiar daca iti va da impresia ca s-a stricat, daca il "bati " cum trebuie devine la fel ba chiar mai pufos decat inainte! Funda?

| Xaya a răspuns:

Daca te joci prea mult cu slime-ul se intareste iremediabil. Doar sa stii pe viitor ca daca vrei sa reziste mai mult trebuie sa il uzi cu apa cate putin pana vezi ca are consistenta potrivita. Daca il uzi prea mult se face ciorba, daca il uzi prea putin nu se va schimba mult. Am avut si eu slime-uri.

| emanuela2005 explică (pentru Xaya):

Are deja apa.

| Xaya a răspuns (pentru emanuela2005):

Degeaba, s-a uscat.

| emanuela2005 explică:

S-a*

| emanuela2005 explică:

Mulțumesc pentru sfaturi, dar era prea tare și l-am aruncat.