| Klow a întrebat:

Nu stiu ce sa aleg dintre chitara sau pian.

Răspuns Câştigător
| SteffiSteff a răspuns:

Salut!
Ar trebui sa alegi ce-ti place tie mai mult sau in functie de ce vrei sa faci in continuare. Ambele sunt frumoase, dar daca de exemplu vrei sa canti intr-o formatie, eu as zice sa incepi cu chitara. Daca vrei sa practici cantatul doar asa ca de placere, incepe cu pianul. Poate vei reusi sa le faci pe amandoua, cine stie? Nu strica niciodata sa stii sa canti la doua instrumente.
Mie personal imi place mai mult pianul, iar daca esti fata e si mai frumos sa il alegi. Daca esti baiat, poate ar merge mai bine chitara. happy

14 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Pian. insa cred ca chitara e mai viitor, daca pot spune asa.

| fuzzer a răspuns:

Chitara, mult mai interesant!

Răspuns utilizator avertizat
| d3men7zel a răspuns:

Pianul e un intrument simplu la inceput, invata la perfectie in doar 3 luni si ca este unul dintre cele mai simple instrumente. Daca e sa alegi dupa dificultate, este mai usor la chitara si inveti mai repede.winking Funda?:d

| LittleLady a răspuns:

Ambele suna bine dar pe mine ma impresioneaza mai mult chitara. Sper sa avem aceleasi gusturi.
Deci alege glasul suav al chitarii si viata va fi mai frumoasa(m-a cam luat valul, dar la asta ma gandesc atunci cand au cuvantul "chitara") big grin happy :*
Funda?

| MarianM8777 a răspuns:

Eu as alege chitara, as alege clasica pentru ca este mult mai complexa decat cea acustica sau decat oricare dintre chitari...nu este adevarat ca la chitara clasica se canta lent...se poate canta si flamenco! http://www.youtube.com/watch?v=8IVrnwiX-h0 si mai sunt si alti! sper ca te-am ajutat! funda?

| patriiiii89 a răspuns:

Vei avea mai mult succes cu chitara.

| LauncherS a răspuns:

Daca iti iei chitara (eu asa as face) trebuie sa te gandesti...clasica(chestii lente) sau acustica (pentru melodii pop, folk si alte chestii pe care nu le stiu inca).Si pianul este frumos...depinde de tine! Succes!

| NoisyDream a răspuns:

Eu as alege chitara ca mi se pare un instrument mai moderna si mai impresionant.

| Andrei123Andrei a răspuns:

Dupa cum spun si ceilalti, si chitara, si pianul sunt foarte frumoase. Depinde ce ti se potriveste mai mult. Daca eu ar trebui sa aleg, as alege pianul pentru ca mi se pare ceva cu adevarat magic.

| ThePinkPant3r a răspuns:

Fa ce vrei e alegerea ta nu a nostra.

| SOPHIEDUNE a răspuns:

Eu am pian, iar fratele meu are chitara. Dupa parerea mea e mai interesant pianul are ceva mai special.Eu ti-as zice sa-ti alegi ce se potriveste mai bine cu personalitatea ta, ce simti tu ca-i mai aproape de inimioara ta.happy

| Mary7 a răspuns:

Eu am si pian si chitara. Cel mai mult imi place pianul, mi se pare mai expresiv.

| Renata_Renny_1999 a răspuns:

Vreau sa te uiti, si sa-mi zici ce parere ai si cateva sugestii sau cristici.

Si daca ai cont pe youtube si iti place nu uitati sa dati un like si subscribe.

Sii, vreau sa-mi lasi si o provocare sau o intrebare pe pagina de facebook, care ii pusa in descriere. (la videoclip)

Si sa-l dai mai departe. daca vrei.

Multumesc!

http://youtu.be/R2qqVX45NGQ