| Killer32 a întrebat:

Ce sa aleg chitara sau pian?
voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| MouSSEauChoColat a răspuns:

Salut!
Ar trebui sa alegi ce-ti place tie mai mult sau in functie de ce vrei sa faci in continuare. Ambele sunt frumoase, dar daca de exemplu vrei sa canti intr-o formatie, eu as zice sa incepi cu chitara. Daca vrei sa practici cantatul doar asa ca de placere, incepe cu pianul. Poate vei reusi sa le faci pe amandoua, cine stie? Nu strica niciodata sa stii sa canti la doua instrumente.
Mie personal imi place mai mult pianul, iar daca esti fata e si mai frumos sa il alegi. Daca esti baiat, poate ar merge mai bine chitara.

8 răspunsuri:
| Đϋffγ a răspuns:

Nu cred ca e nimeni in masura sa iti spuna ce sa alegi... alegerea iti apartine tie, alegi ce iti place mai mult happy

| bloodyhell a răspuns:

Foarte multa lume are chitara.mai bine incerci ceva mai diferit.

| RockNbeer a răspuns:

Alegele pe ambele daca poti,iti recomand sa incepi cu pianul.
pianul inseamna foarte multa teorie,daca vei invata cat de cat sa canti la pian, iti va fi mult mai usor cu chitara, vei invata mult mai repede
eu personal, am inceput cu chitara, am vreo 3 ani de cand cat si ma gandesc sa ma apun si de pian happy, pe langa alte instrumente...

| alexandra_8523 a răspuns:

Chitara...

| scumpikxa a răspuns:

Pai, amandoua sunt frumoase dar daca te apuci de pian, poti mai apoi sa canti si la keyboard care mie uneia mi se pare mai cool decat chitara. Decat daca nu e chitara cu 12 corzi

Răspuns utilizator avertizat
| OanyCrazy a răspuns:

Depinde de ce vrei tu!
Chitara este un instrument cu care poti canta mai multe stiluri muzicale: Pop, Rock, muzica clasica.
Pianul este un instrument foarte delicat. O muzica usoara si clasica.
Depinde de ce fel de persoana esti tu.
Nu la toate persoanele se potriveste chitara sau pianul. Daca iti plac amandoua enorm te poti apuca de amandoua. Dar depinde de tine.

| edivizitiu00 a răspuns:

Chitara tongue