| aicinuehi5 a întrebat:

Oare de ce zic turci si arabii ca Romania e o tara fara cultura?

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Pentru ca la noi cultura inseamna manele, melodii care au o linie melodica furata de la turci si arabi, n-am dreptate?

6 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

De unde stii?

| Dmonik a răspuns:

Eu n-am auzit de la arabii pe care i-am cunoscut sa faca o asemenea afirmatie despre Romania sau despre romani.
Ceea ce nu cunosti, nu inseamna ca nu exista! Poate au uitat de sintagma asta, insa nu cred ca ceea ce ai afirmat e si adevarat.

| luiza a răspuns:

Fara cultura sunt ei! Turcii spre exemplu au asimilat culturile popoarelor pe care le-au cucerit! Arabii sunt inca dominati de rigorile religiei musulmane. Asa ca sa ne lase in pace!

| Carlamonicaanghele a răspuns:

Sunt invidiosi laughing funda:Xbig grin

| Cretzule a răspuns:

Pentru ca noi nu ne sinucidem pentru Allah

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,
nu inteleg intrebarea ta,
citeaza sursele unde ai citit sau auzit aceste afirmatii.

poate e vorba de o confuzie intre "cultura" si o anumita forma de "educatie" de viata a anumitor generatii!? sau de aplicarea in practica a educatiei primite/acumulate de anumite persoane... nu generaliza!