| AvalohAlyn a întrebat:

Voi aveti o speranta ca exista viata dupa moarte? Oare totul se termina la moarte?

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Exista viata dupa moarte 100%. Iti spun asta din propria experienta.

| AvalohAlyn explică (pentru Celcestietot):

Cum adică din proprie experiență? Că doar nu ai murit.

| AvalohAlyn explică (pentru Celcestietot):

Te referi la dedublare astrala cumva? Ai experimentat? Ce ai simțit? Spune-mi mai multe te rog.Multumesc.

| Celcestietot a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Este complicat. Nu neg ce am spus si nu inseamna ca trebuie sa mori ca sa vezi asta. Dedublarile sau constiinta sufletului inainte de a primi noul corp pot fi o experienta. Doar 2 exemple din multele traite.

| Celcestietot a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Da, ma refeream la dedublare astrala. Am experimentat. Nu simti nimic, totul ti se pare ca un vis, deoarece numai in vise treci prin pereti si eventual iti vezi propriul corp. Nu exista durere. Ganduri am putea spune ca exista, spun asta pentru ca am gandit ca acela este corpul meu in care voi intra din nou.

10 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

La moarte se termina totul, dar la revenirea Domnului Isus, se va începe o noua viață, viață veșnică, pentru cei găsiți scriși in cartea vieții.

| Octavian199 a răspuns:

Da, pentru animalele care te mananca, sau bacterii.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Nici odată nu m-am gândit prea mult la asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred în existența Raiului și a Iadului.

| CinevaAnonimă a răspuns:

Cred în Viața veșnică.

| Helper07 a răspuns:

Totul se termina la moarte si continua la inviere.