| anonim_4396 a întrebat:

Pentru a deveni actrita, imi trebuie liceu si facultate? Ar trebui sa stiu limbi straine

7 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Daca ai talent si noroc, poti intra in bransa dinainte de liceu si facultate. Mergi la cateva preselectii la reclame, filme etc. Pentru a fi o actrita cu "acte in regula", mergi la ATF si fa cursurile acolo. Dar din actorie se castiga prost in romania, serios. Ar fi bine sa stii macar engleza.

Anna
| Anna a răspuns:

Trebuie sa faci "Academia de Teatru si Film". Ar trebui sa stii cel putin engleza.

cristian
| cristian a răspuns:

Talentul nativ trebuie neaparat slefuit si pentru asta trebuie sa treci printr-o scoala de specialitate.

eileen
| eileen a răspuns:

Pentru a fi luata in serios si pentru a invata actoria trebuie sa dai la ATF neaparat, sau cel putin sa faci niste cursuri de actorie daca ai ceva talent. Engleza, germana, italiana iti vor deschide portile si spre alte platouriwinking

| dulcika a răspuns:

Da. iti trebuie si studiile din liceu si facultate happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, e de ajuns sa arati bine si sa te culci bine. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Liceu, facultate, limbi straine si... talent.