| Littlekissforyou a întrebat:

Daca mergi la liceu la profil de filologie romana limbi straine trebuie sa faci si facultate? Si ce meserii poti avea?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Indiferent de liceul/profilul/specializarea absolvită, NU eşti obligat/ă să faci o facultate!
Dar, dacă o faci, ai mai multe şanse de angajare/avansare în carieră ( plus salarii mai mari )...

Toate cele bune!

| neutrino a răspuns:

Nimeni nu te obliga sa faci o facultate, dar numai cu liceul nu vei avea nicio calificare. Te poti angaja insa in comert sau la paza.