| anonim_4396 a întrebat:

Probabil multi dintre voi o sa considere asta o prostie, dar am nevoie de ajutor. Scriu o carte cu prietena mea gen Twilight sau The vampire diares (in fine, nu seamana deloc de fapt, dar e cu vampiri) si nu stim ce nume sa-i dam. Aveam o varianta, dar exista deja. Idei, va rog?

12 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Vampirii raman o enigma(titlu cam lung dar eu zic ca ar merge)

| Cryssbest a răspuns:

Numele e ca semnatura - poarta personalitatea intregii carti- cel putin eu asa consider. "Sarutul vampirului" suna destul de interesant, dar sper sa-ti si fie de folos!

| Me23 Tia a răspuns:

Spune-ne mai multe despre carte.adica despre ce e vorba.nu pot sa iti spun un nume fara sa aiba nici o legatura cu subiectul cartii.winking

| LifeIsNotPerfect a răspuns:

"vampires' secrets"sau" vampires' love" depinde despre ce e cartea sau "the cold ones"

| MisterKat a răspuns:

Vampiri in intuneric sau Vampirii intunecati astea sunt ideile mele...

| GnnAndra a răspuns:

Si eu scriu un fel de poveste cu vampiri. La inceput era din plictiseala dar acum am ajuns deja la capitolul 40 si profa de romana si toti prietenii mei sunt inebuniti laughing. Titlul pana acum l-am schimbat de mii de ori, si chiar si eu am pus intrebare aici in legatura cu titlul. Sincer.totul va veni de la sine. Intai gaseste esenta povestii apoi rezuma totul la un cuvant. E greu, dar o data ce ai atata talent si imaginatie pentru a scrie o carte, o sa gasesti si un titlu potrivit. Sa ai succes cu cartea. Acum asta e in voga laughing.

| ruxandraf a răspuns:

Si eu am avut mai multe initiative din astea si mi-a venit o mica idee ( nu are legatura cu intrebarea dar ajung si acolo ) ati putea sa puneti pe prima fila o poezie de aia -ca am uitat cum se cheama - care pe verticala face cuvantul Vampires. Si despre titlu, m-am gandit ca ati putea pune o emotie ( ca astre ca luna si restul s-au folosit cam mult )o emotie care sa caracterizeze actiunea cartii.

| Addah a răspuns:

Un nume poetic cu multe subintelesuri... thinking
Desigur si titlurile banale sunt... fermecatoare prin simplitatea lor...
"O poveste eterena" etc...

| micutzagirl a răspuns:

Pai depinde despre ce e vorba. daca e de dragoste poate fi ceva de genu "vampire love", "mythical passion" sau "mythical love", iar daca e de groaza poate fi ceva de genu "darkness mystery". astea mi-au trecut mie acum prin cap laughing sper ca te-am ajutat putin. tongue pe cand lansarea cartii?hee hee

| Ann95 a răspuns:

Si eu am mai facut asta. Poti incerca:
1.Vampire Lover
2. Dark night and white skin
3. Eye contact with a vampire
4.No Heart beaten

| Medeaa a răspuns:

Sunt curioasa ce carte scrieti, mai ales ca si eu sunt innebunita dupa carti din asteabig grin(mmda. stiutonguetongue)dupa ce o terminati nu vreti sa mi-o trimiteti si mie?big grin ati putea sa-i spuneti: in umbra, sau secretele noptii sau vampires, 911 sau necunoscutul... depinde de tema cartiibig grin

| deia_9483 a răspuns:

My poison is you thinking daca e din perspectiva unei fete