| DianaPrepelita a întrebat:

Raspuns Rapid big grin daca ati avea o planeta, cum s-ar numi si cum ar arata? Cea mai buna idee primeste VOT + fundita :X

Răspuns Câştigător
| ȘtefiȘtef a răspuns:

O planeta spui? Nu m-am gandit pana acum la asta...
Ar fi exact ca a noastra, cu mici exceptii. Nu ar mai exista:
- suferinta
-ura
-durere
-rautate
-crime
-omoruri etc.
Ar fi o lume frumoasa. Nu s-ar taia copacii, nu ar mai fi animale maltratate... Nu spun " Fara scoala, fara servici". Nu! Am muri daca scoala si serviciul nu ar mai exista.
Ca lucruri, nu ar mai fi:
-droguri
-tigari
Sunt niste vicii complet inutile. Nu ajuta la nimic. Ne imbolnavesc si ne omoara.
Si nume? "Peace".
Interesanta intrebare.winking Pa-pa!

7 răspunsuri:
| gaby20 a răspuns:

Planeta s-ar numi Alegor(asta mi-a venit pe moment:p) si ar fi construita doar dintr-o materie pe care locuitorii ar trebui sa o modeleze pentru a crea majoritatea lucrurilor, materia aceea ar fi ca apa toata planeta ar fi asa dar ar avea ca nucleu o stea, ca soarele nostru, iar totul s-ar alimenta de acolo, locuitorii ar fi cam ca si pamantenii, cu ceva modificari.Planeta se plimba prin univers dar toti o cred o stea cazatoare, iar ea locuitorii planetei Alegor ar lua mereu idei noi de a modela aceea plasma de la celelalte planete pana cand intr-un final ar ajunge la o forma ideala din toate informatiile luate de prin univers; gandeste-te u cum ar fi. Locuitorii sunt mai palizi au coarne de cerb sunt foarte inalti si au mainile pana la pamant.

| FlyingSoul a răspuns:

Sar numi plicticotron si ar afi numai un desert singuru de pe planeta as fi eu.

| PuFaRiNaDoLshe a răspuns:

Planeta ar evea cer mov deschis, totul ar fi scump si rafinat, cu mult ediamante colorate.planeta s-ar numi Luxoria.

| SellyDemmzy a răspuns:

Am s-ar numi Daliaa
Sa fie in forma de inimaa si de culoare mov deschis!
Sa fie ca o lume adevarata cu ape munti cer flori copaci natura etc si formata numai din copii mai mari de 5 ani pana in 18!
Apele erau mov, muntii roz, natura [ cum la noi e verde akl sa fie yeloow ] si tot felul de culori
Sa nu existe culoarea negru gri maro
Copii sa fie mereu fericiti si cel mai frumos lucru pe aceea planeta sa fie : muzicaaa [ nu rock ci pop dinaia usoara]

Astea e my Daliiaa

| Bowl a răspuns:

S-ar numi planeta rosie si ar fi plina de omuleti verzi, pana se vor coace vor ramane verzi.

| elona12347 a răspuns:

Eu ma`m gandit la unabig grin tonguelaneta Diavolitza devil si culoarea rosie =p~ big grinbig grin

| dydy_1467 a răspuns:

Planeta nonprosti big grin fara prosti :! simplu nu-i asa?