| alexutzu3000 a întrebat:

Ce este o iesire analog. cel mai rapid raspuns primeste funda big grin

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Fara prea multe detalii sacaitoare, este iesirea clasica, pe care o ai la castile de la telefon, la pc pe jack de 3.5, sai la tv, cand vezi purici pe ecran, ai garantat transmisie analogica.
La cea digitala e diferit. Informatia este trasmisa bit cu bir, cum e si pe internet.

| greyhound a răspuns:

Presupun ca te referi la semnalul video, cel mai bun exemplu e VGA-ul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O iesire in care bagi o mufa de genul jack -ul de la casti

| johnnyboby a răspuns:

Iesire analog video sau audio..in ambele cazuri semnalul este trimis de tipul frecventei fata de cel digital care se compune din biti.cel analogic poate fi perturbat foare usor de un alt semnal sau de interferente.

| alexutzu3000 explică:

Dar una digital audio?