| amos_4439 a întrebat:

Recomandati-mi si mie niste carti bune(romane), avand in vedere ca sunt pasionata de cele cu vampiri, cele de dragoste si cele politiste cu tenta SF.
Dau funda! :*

Răspuns Câştigător
| DyDyEu a răspuns:

Pai poti citi in functie de varsta. Daca ai de exemplu 16 ani nu poti citi carti pentru o persoana de 50.Nu ti-ar placea si ti-ai pierde pasiunea pentru citit. Poti citi " Adio, Ringo" (Politista), "Goosebumps" (acestea sunt de groaza cu putin SF),"Aproape de cer"(De dragoste),"Dracula" (Clasica carte despre vampiri). Aceste carti care cred ca ti-ar placea, le-am citit si eu si mi se par interesante.Succes,daca mai ai nevoie de carti interesante te poti informa la diferite biblioteci si librari. Sper ca te-am ajutat (Succes).

10 răspunsuri:
| DyDyEu a răspuns:

Pai eu am citi seria de carti "Goosebumps" in clasa a cincea si mi-au placut.Sunt cam De groaza si putin S.F.,am impresia ca sunt si cu vampiri, de dragoste am inceput sa citesc "aproape de cer" si am o parere buna,"cantecul de catifea" si "cum sa spui adio".carti politiste cred ca iti va placea "Adio, Ringo". Sper ca te-am ajutat. Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La carti cu vampiri,iti recomand seria Cronicile Vampirilor de Anne Rice.
Poti sa citesti si cartile lui Stephen King, care sunt cu adevarat superbe, dupa parerea mea.De Stephen Kig, am citit IT,Cimitirul Animalelor, Dintr-u Buick 8, O mana de oase, Misery, Shining si Christine. big grin

| dadasssssssss a răspuns:

Nu stiu.

| estera a răspuns:

Cel mai bun roman pe care il stiu e amurg, dar incearca si tatuajul negru si enigma otiliei

| Adr1aNNN7 a răspuns:

Toate volumele Harry Potter merita!

| RedLove a răspuns:

The Vampire Diaries (Jurnalele Vampirilor)= Trezirea, Lupta, Furia, Reuniunea, Caderea nobti, Sufletul umbra
Twilight = Amurg, New moon, Eclipsa

| Iiulia a răspuns:

Avi - "Portretul fantomei"
Setia Emily the strange
Seria Amurg
Carti de Agathe Christie

| madalynagirl14 a răspuns:

Trilogia mistica de traci harding : Gena lui Isis, Reginele dragon, Madona Neagra. Ultima carte inca nu a aparut in Romania.
http://www.librariaonline.ro/......-p10025992

Heather davis : nu plange sub clar de luna ( asta e cu varcolaci ) si luna asta a aparut si a doua carte : Sometimes by Moonlight
http://www.bookiseala.ro/......24229.html
http://simella23.wordpress.com/......de-luna-2/

Richelle Mead : Tristeti de sucub, nopti de sucub, vise de sucub mai sunt din cate am inteles si al 4 si al 5 volum dar nu stiu daca au aparut in Romania.
http://www.bookiseala.ro/......33613.html

Smith, Martin Cruz : sange albastru. Asta inca nu am citit-o, dar am de gand pentru ca pare interesanta. E cu vampiri.
http://www.librariaonline.ro/......-p10031800

Seria casa noptii de Kristen Cast : Semnul, tradarea, aleasa, infruntarea, obsesia, tentatia, focul
http://www.litera.ro/casanoptii/articol.php?id=4

| MissPurple a răspuns:

Mihail Drumeş-Elevul Dima dintr-a şaptea,Scrisoare de dragoste, Invitatie la vals;
Nunta in cer - Mircea Eliade;
Sandra Brown-Secrete bine pazite;
Mihail Sebastian-Oraşul cu salcâmi;
Jane Eyre-Charlotte Bronte;
Mandrie si prejudecata-Jane Austin;
Anna Karenina - Lev Tolstoy;
Rosu si negru - Stendhal;
Ultima noapte de dragoste intaia noapte de razboi - Camil Petrescu, etc