| russiangirl_2817 a întrebat:

Recomandati-mi si mie niste carti bune cu vampiri, sau politiste!

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Laurell K Hamilton-seria Anita Blake Vampire Hunter, PC Cast-seria Casa Nopţii, Jurnalele Vampirilor de LJ Mead, Academia vampirilor-Richelle Mead, Justin Somper-seria Vampiraţilor, Charlaine Harris-seria Vampirii Sudului. Poliţiste-Edgar Wallace-Arcaşul verde, Dublura, Taina călugărului negru, Valea fantomelor, Fiicele nopţii, Clubul crimei, Măştile morţii, Camera 13, Moartea stă la pândă, Scaunul morţii, Secretul cheii de argint; Mary Higgins Clark, supranumită regina suspansului-Enigme, Prefă-te că n-ai observat, Îi place muzica, îi place dansul, Aminteşte-ţi de mine, Clopoţelul n-are limbă, Revelaţia, Escrocheria, Fără scăpare, Pasărea nopţii, Sfârşit de coşmar, Casa blestemată, Mesaje misterioase; Raymond Chandler-Somnul de veci, Sora cea mică, Rămas bun pentru vecie, Fereastra de sus, Adio, frumoasa mea; Barbara Paul-Sânge şi rude de sânge, Nocturnă pentru trei pumnale; Sue Grafton-A de la Alibi, B de la Bandit, Patricia Cornwall-Indiciu fatal, Raţiuni criminale, Michael Baden & Linda Kenney-Tăcerea.

4 răspunsuri:
| Farcas a răspuns:

Agatha Christie (cred ca asa se scrie) are niste roman politiste foarte frumoase.
Cu vampiri: Twilight

| thealchemist a răspuns:

Vampire: The Masquerade - cartile sau nuvelele bazate pe World of Darkness RPG games.

| anamaria4 a răspuns:

Twilight!laughing(toata colectia)
Morti pana la apus.

| LadyDenali a răspuns (pentru anamaria4):

Twilight w ok...(restul e pierdere de timp)