| SnakeEys a întrebat:

Sal TPU deci maine am test la desen in care o sa ne puna sa comentam o anumita lucrare puteti va rog sa imi dati categoriile frumosului, uratului si un plan dupa care sa ma ghidez cand comentez opera respectiva

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Aprecierea e ceva subiectiv,poti spune despre o lucrare ca este frumoasa daca iti place,evaluand culorile, echilibrarea tabloului, subiectul ales, impresia generala pe care ti-o lasa, dar toate astea fac parte din parerea ta care poate nu coincide cu ideea de frumos a colegilor sau a profesoarei.La o prima vedere cred ca-ti poti exprima un punct de vedere, increde-te in simturile tale si spune cu sinceritate ceea ce crezi, chiar daca opera respectiva este facuta de un autor celebru.Bafta!

2 răspunsuri:
| OdetteSs0000 a răspuns:

Dati test la desen?

| SnakeEys explică (pentru OdetteSs0000):

Stiu... laughing si sunt la mate-info info intensiv rolling on the floor