| anonim_4396 a întrebat:

Salut,am o intrebare cine a facut pictura co Mona Lisa va rog ajutatima ca nu mai ii mai tin minte numele ofer fundita

11 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Leonardo Da Vinci

| Mayar a răspuns:

Doamne! Asta tine de cultura ta generala... Plus ca exista o chestie ce se numeste "Google" - pe care l-ai folosit si sa gasesti TPU...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Leonardo Da Vinci.
Cred ca o s-o fac si eu pe Mona.big grin

| Otto2014 a răspuns:

Leonardo Da Vinci

| RedDeath a răspuns:

Mai, nici atata nu stii? Exista internet!

| CartofiorDulce a răspuns:

Leonardo Da Vinci
PS: Mona Lisa se gaseste la Louvre, Paris, Franta big grin

| TheCuteOne a răspuns:

Leonardo Da Vinci.

| LiviuBz93 a răspuns:

Leonardo da Vinci big grin

| TrololollPrettyDevil a răspuns:

Adi Minune

| Ierdna54321 a răspuns:

Leonardo Da Vinci.

| Disaster a răspuns:

Leonardo Da Vinci.
-tehnica lui folosita a fost sfumato. Leonardo a folosit o modelare moale, puternic umbrite. Expresie enigmatic, Mona Lisa, care pare atât de atrăgător şi distant, a dat faima portret universal.