| คlєxヅ a întrebat:

Men cum as putea sa fac o scultura din noroi de asta da sa iasa exact forma unui drac! sa fie model drept la coarne. ofer funda dar imi ziceti care stiu
si mai am o intrebare.

cum as putea sa o pictez pe Mona Lisa pictura lu Da Vinci? stiti voi? si la asta ofer funda

Răspuns Câştigător
| lenalle a răspuns:

In primul rand cu noroi intr-adevar nu poti face nimic~~`poti folosi lut ars de ex teracota sau cheraplast~~astea sunt cele mai folosite~~poti de asemenea folosi marmura sau lemn~~cum doresti~~insa cu cheraplastul ai grija k se intareste f repede. in al doilea rand~~daca nu ai ochi ca sa o piktezi pe mona lisa cum a facut-o da vinci atunci foloseste vechea tehnika de facut icoane.de obikei nici o lucreare nu poate fi facuta la fel,mereu iese cv original. tehbika icoanei: scoti izvodul mare cat ai nevoie,kopi pe calc imaginea,dupa ce cu ajutorul indigoului NEGRU(numai negru) o transpui pe suport,,unde vrei sa o piktezi,dupa care dai petele mARI,cele mai inchise,unde revi apoi k cu, lorile deschite, detalii etc

3 răspunsuri:
| Emazio a răspuns:

Se scrie Man nu Menwinking,si cu noroi nu poti face absolut nici o sculptura,numai cu argila sau lut, dar mai sunt si alte feluri, in marmura etc
si Gioconda(Mona Lisa)o pictezi cu pensula in manawinkingpensula de ulei si culori de uleiwinking

| คlєxヅ explică (pentru Emazio):

Pai lut zic eu da oare cum modelez un drac? odata am vazut o poza la unu ca eu esit si am vazut de halowenn ca un prieten facea cam asa ceva etc.

| Emazio a răspuns (pentru คlєxヅ):

Trebuie mai intait sa stii proportiile corpului uman si-ti imi trebuie niste sarme, lut si instrumente