| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o intrebare si as vrea sa raspundeti serios, ce parere aveti despre Junimea? Eu unul chiar mi-se pare foarte frumoasa ideea de a se reînfinteze.Nu cred ca s-ar gasi oameni dispusi sa o ia in serios.Nu sunt eu un geniu in conpus, dar chiar mi-ar parea sa fac parte intr-un grup de oameni in care sa-mi dezvolt pasiunea de a compune si sa ne analizam creatiile.Voi ce parere aveti?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Exista tot felul de `junimea` mai mici. In fiecare oras cred ca e macar un cerc de poezie, trebuie doar sa-l descoperi. Poate cautand asa ceva pe Facebook, astazi oamenii isi cam fac grupuri si eventuri cu lucruri de genul.

| cristimihailov a răspuns:

Cred ca vor cara mereu epitetul de epigoni...

| Betty12345678 a răspuns:

E o ideea super, as vrea sa gasesc si eu asa un grup in zona mea.