| PrinceOf a întrebat:

as vrea sa imi dati idei ce sa confectionez pentru a vinde la scoala? In clasa la mine orice copil daca aduce ceva nou iia tabara sa il cumpere de la el...dau funda

5 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Fa bratari impletite si nu vei da gres. Toata lumea vrea o bratara din material textil, de parca ar fi sfintitalaughing Cat mai colorate, sa atraga privirile, dar cu gust.

| PrinceOf explică (pentru valentingb):

Imi poti da un tutorial cum sa fac bratari?

| valentingb a răspuns (pentru PrinceOf):

Haide ma, iei 3 fasii de material textil late de 5 mm (gasesti in comert, dintr-un material moale, sidefat) si le impletesti in asa fel incat sa iasa late, nu rotunde. Nu-i mare inginerie. Cauta pe youtube sau pe google " bratara textila " sau "bracelet tutorial", vei gasi o gramada. Te costa cam 50 de bani materialul+munca tasi le vinzi de la 3 lei in sus. Nu pare mult, dar profitul este unul chiar nesimtit, de 400% laughing

| danyshatAT a răspuns:

Apucate de origami happy

| ShineLikeStars a răspuns:

Fa briose cu ciocolata! laughing pai fa rost pe net de pozze cu colegii tai, sa scrie numele lor pe niste imagini pe un site de editat poze, apoi ia niste tricouri simple albe, rosii sau ce culori vrei tu, imprimeaza pozele pe hartie speciala, apoi calca pozele imprimate pe tricourile personalizate si sigur le.ar cumpara
...ei vezi tu cum faci.eu parca mai mult asi cumpara brioselelaughing eu sper ca te.am ajutat macar un pic... FUNDA cumva?