| oana1 a întrebat:

dati-mi niste idei, cum as putea sa-mi confectionez niste cornite pentru costumatia de halloween?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.

Uite ce idee am eu:

Fai 2 cornete egale dintr-o coperta de caet, lipeste-le la capat cu scoci. La partea groasa, pe unde poti sa le umpli, fa-le 2 gauri egale la ambele, incat sa poti trece cu o cordeluta prin ele, sa le si prinzi pe cap. Apoi, pentru a arata mai bine, inainte de a le pune pe cordeluta, investele-le fain in staniol si le prinzi 2 capse sa stea staniolu stabil. Fai rost de niste pluta, cumpara ceva lipici bun, picatura, super-glue, si dai peste staniol apoi pui frimituri de pluta peste "coarne". le invelesti complet in pluta macinata. O poti macina pe o suprafata rigida, un perete de bloc. dar ai grija ca faci si ceva mizeriebig grin
Dupa ce ai pus pluta pe staniol, le lasi cam 20 minute sa se lipeasca bine, apoi le poti colora cu tempera in rosu, sau ce culoare doresti tu.

1 răspuns:
| loopytroopy a răspuns:

Buna! pai poti sa le confectionezi din sarma, si apoi sa pui un material (ce culoare vrei), ori poti sa le faci din carton, dar ar fi prea moi, si ar cadea,. sper ca ti-am fost de ajutor! papa