| Kitana123 a întrebat:

Salut, cu ce pret as putea sa imi vand tablourile, avand in vedere ca sunt amatoare si pictez chiar foarte frumos si am mai multe tablouri?

2 răspunsuri:
| cevdet a răspuns:

Pe vremea mult hulita, lumea mai avea ceva educatie si mai cumpara tablouri. Acum, sunt doar citiva snobi cu bani dar care cumpara ce lauda galeriile. Daca in zona ta exista galerie de arta, intreaba acolo.

| Pabibabum09 a răspuns:

Pai... Intrebarea ta este cam vagă, de aceea nu-ti pot oferi informatii exacte, ci doar anume criterii pe care singura iti poti evalua financiar tablourile :
1. Daca in orașul tau, sau in apropierea orașului tau exista puncte artistice (culturale), nu ezita sa intrebi acolo (evident : cu tabloul in fata) detaliile legate de operă;
2. Fa rost de datele de contact ale unei persoane deja cunoscute din Romania si incearca sa te sfatuiesti cu el;
3. Cauta pe internet diferite modele de tablouri, iar pe cele care au dimensiunea, culorile, claritatea, tematica etc. apropiate de opera ta aproximeaza-le prețul cu tabloul tau;
4. Daca doresti si părerea useri-lor din aceasta comunitate, iata-o : Poti porni ca pret inițial de la câteva zeci de lei, pana ce prețul va creste! big grin Ideea e sa-ti recunoască lumea talentul vândut in prețuri mici, iar apoi, desigur, dupa ce tehnicile se vor îmbunătăți creste evident si prețul!