| weAlbertoo a întrebat:

De curand am primit o bicicleta de colectie cadou. M-am informat nitel si am aflat ca este din anul 1980.Numele sau este Raleigh Rialto. Precizez ca bicicleta are acele caracteristici ale anilor 80. Intrebarea mea este valoarea acesteia. Cam la ce pret variaza precizand ca este din acel an. Precizez ca bicicleta nu are urma de rugina si nu este uzata deloc. Funda celui care ma ajuta!

1 răspuns:
| Marius47 a răspuns:

Cunosc pe cineva cu o bicicleta tandem care e din anul 1966.
Pentru ea i s-a oferit 50 de dolari aproape 200 de lei.
Pentru a ta nu cred ca vei lua mai mult de 100 de dolari/euro.
Trebuie sa gasesti un colectionar de asa ceva!
Daca bicicleta erea rara de exemplu sa zicem ca s-au fabricat doar 500-1000 de biciclete dinacelea iar in total mai sunt decat vreo 100.
Depinde pretu si de raritare si de stare. Daca a fost restaurata nu vei lua acelasi pret, pentru ca toti colectionari cauta biciclete vechi rare dar nemodificare sa fie original!
Sper ca team putut ajuta Funda?