| Mitzu7 a întrebat:

Din greseala am atins cu un pix albastru de un perete alb.L-am curatat cu otet si periuta de dinti, dar a ramas un punct acolo pe perete ca si cum ar fi ud.O sa ramana asa?
O zi faina!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poate că ai frecat prea dur și ai luat pata de pix, cu vopsea cu tot. Acoperă pata cu un pic de vopsea lavabilă (albă).
Mai asteaptă răspunsuri de la cei care se pricep, dar cred că eu, ca fată, așa rezolvam situația.
PS. Funcționa și cu pastă corectoare, dar înainte de a fi insistat să o indepărtezi cu periuța.winking

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da, trebuie revopsit cu lavabilă albă.

| FreddieM a răspuns:

Eu la ugenta, as fi folosit un marker alb, dar poate ca nu-l ai la indemana.