| Anonymus2r33 a întrebat:

Salut,doresc sa-mi cumpar o chitara clasica, sunt incepator, nu am mai cantat in viata mea dar m-a atras la unul din prietenii mei si am zis ca trebuie sa invat si eu sa cant.
Poti sa recomanzi o chitara care sa contina tot ceea ce-i trebuie unui incepator? Mersi

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu trebuie să sari la sule extrem de scumpe, ca începător alege de aici:
https://www.emag.ro/......0-si-300/c

| Annim a răspuns:

Ieftin și doar atât. Totuși, mai vezi și tu, nu chiar să "bîzâe" când o i-ai. De altfel, dacă îți permiți, poți cumpăra una electro-clasica. E adevărat că prețul crește, dar dacă ulterior apare vreun eveniment și vei dori "casă moară fetili" vei fi cel puțin - asigurat. Probabil ai avut ocazia să vezi oameni sărmani care ies pe scenă cu chitară simplă acustică/clasică fără cablu, microfon și... Mda... E tristă priveliște. Don't be like that. Dacă vei învăța rapid, ocazii de cântat live vor apărea. În rest, succes și multă multă răbdare! happy