| titoo a întrebat:

Imi puteti spune si mi-e va rog daca este vreo diferenta in a invata la saxofon alto sau tenor? la care este mai greu de invatat? sau se invata la fel?

Rapsundeti va rog am nevoie de un sfat ca as vrea sa ma apuc. happy
Si este adevarat ca alto este pentru fete si tenor pentru baieti?

Răspuns Câştigător
| eunumberone a răspuns:

E aceeasi treaba, tenor e mai gros si alto mai subtire doar atat in rest aceeasi treaba.Nu e adevarat ca e pentru fete, pai tu daca te bagi sa canti ceva populara canti numai tenor adica gros? sper ca te-am ajutat, eu cant la orga si acordeon si din cate am auzit pe la prieteni e cam asa cum zic euwinking Bafta!

| titoo explică (pentru eunumberone):

Si din cate ai auzit tu este greu sa inveti la saxofon?

| eunumberone a răspuns (pentru titoo):

Pai eu as zice ca daca te intereseaza cu adevarat si iti place nu este greu deloc, am auzit ca e putin mai greu decat pe acordeon...dar nu te ddescuraja, daca iti place apucate, asa am facut si eu mi-a placut si m-am apucat de orga si acordeon