| jessyyou a întrebat:

Vreau sa dau la faculate si am nevoie de un sfat. Imi puteti spune mai detaliat ce se invata la turism? E interesant? E greu? E adevarat ca e pura matematica acolo?

3 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu e pura matematica dar se face matematica si mai ales statistica la greu. Pe langa astea 2 mai faci si economie (care are treaba cu matematica), contabilitate, etc.

| TheAce a răspuns:

Studezi, precum la psihologie, statistica si economie/marketing. In rest e o facultate de profil umanist (mai putin cartografia, e un domeniu de mijloc). Facultatea e interesanta, doar ca ai un continut foarte mare de informatie. Daca te pasioneaza domeniul insa iti va placea, anul 1 va fi mai greu, apoi va fi relativ usor.

| MaDaLiNa1507 a răspuns:

La turism se invata despre statistica, economie, contabilitate, psihologie si marketin. E interesant, nu e chiar asa greu, si da e putina matematica, adica nu exagerat de multa, dar tousi e...