| xTheAngeLx a întrebat:

Imi puteti spune si mie daca in Timisoara exista centre care predau Limba Coreeana? Am inceput de vreo 6 luni si nu stiu prea multe. Stiu sa numar si cateva cuvinte...Sau macar un site unde as putea invata. Ms anticipat.

1 răspuns:
| Leocerba a răspuns:

Nu.Nu sunt dar o sa-ti recomand ceva: la FoodCourt, la restaurantul thailandez, este un bucatar coreean care cunoaste binisor romaneste.Parea un baiat dezghetat,destept,am discutat cu el despre mancarurile pe care le prepara, condimente, bucatarie.Foarte simpatic.Intra in vorba cu el, e disperat ca primeste bani f putini si cauta un al doilea loc de munca. Poate ca n-o fi stiind notiuni complexe de gramatica dar, mereu am spus asta: conversand se invata usor o limba straina.