| katherine_1054 a întrebat:

ma pasionează pictura. în deosebi îmi place sa desenez oameni, sa fac portrete. problema e ca nu prea seamana realitatea cu imaginea. nu reuseasc sa fac ca cel din portret macar sa sa semene cu cel care pozeaza. stiu ca e stupida intrebarea. scuze. aveti ceva idei cum sa ma perfectionez?

Răspuns Câştigător
| Ralucutzzza a răspuns:

Si mie imi place sa desenez si uneori nu imi iasa lucrurile asa cum vreau dar de obicei intru pe yotube si ma uit la alti cum fac si incerc sa fac dupa ei, uneori ma ajuta, Bafta la desenat!

3 răspunsuri:
| AlerimxD a răspuns:

Singura metodă prin care te poţi perfecţiona este să desenezi cât mai mult. Numai aşa vei reuşi! Desenează tot timpul când te plictiseşti şi sigur vei fi din ce în ce mai bună!
Succes. Xoxo.

| BlackCatEye a răspuns:

Salut si pe mine ma pasioneaza arta si ceea ce imi spune profesoara de desen este sa dau frau liber imaginatiei
asta e ciudat caci inseamna ca pentru a te perfectiona trebuie sa faci asa cum poti mai bine asa spune; incearca sa faci din mintea ta sa-ti imaginezi un portret il conturezi foarte fin pentru a sterge usor si cand esti multumita de rezultat conturezi si faci forma FINALA; de asemenea te poti uita pe siteuri si poti vedea stilul lor de lucru; sper din suflet ca am ajutat happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te lăsa fi tare nu conteaza imagineazati o imagine şi nu contează că iese rău căntează că o faci din dragostea de a picta. Tine-o tot asa katherine!