| MistikkGirl a întrebat:

Salut, please care sunt printre cele mai bune aparate foto ( nu profesionale)! please, vreau sa imi cumpar unu dar nu stiu de care, as vrea sa aiba niste efecte frumoase,, mersi cel mai bun funda

Răspuns Câştigător
| georgesur a răspuns:

Aparate f bune (semiprofesionale, cu preturi intre1500 si 3000roni) sunt: Nikon D5000, Nikon D3000, Nikon D3100, Canon EOS 450D, Canon EOS 500D. Un sfat: in loc sa alergi dupa multi pixeli, mult mai bine da atentie obiectivelor(citeste, intreaba)cu care o sa lucrezi. Daca iti iei un DSLR iti va trebui macar :un zoom "superangular"; un obiectiv normal (cu focala fixa), un zoom teleobiectiv.Acestea se pot gasi si second hand la noi sau pe www.amazon.com; www.adorama.com

Dintre aparatele compacte(cam la $200=600roni) f bine lucreaza Canon PowerShot SX130 IS http://reviews.cnet.com/......67832.html
Despre cele mai bune compacte(cam la $250) te poti documenta si de aici: http://reviews.cnet.com/best-10megapixel-cameras/?tag=contentMain; contentAux

4 răspunsuri:
| zalisa a răspuns:

Nikon, Canon.
=p~

| sarah4589 a răspuns:

Pai...eu cred ca cea mai buna marca de aprate foto sunt Nikon intre 10-12 megapixeli...

| ada137 a răspuns:

CEL.ro au cele mai bune preturi si o sumedenie de aparate din care sa alegi.

| alecs1 a răspuns:

Sony happy