| anonim_4396 a întrebat:

Care e cea mai buna firma de aparate foto? as vrea sa`mi cumpar unul si nu stiu care e mai bun help!~

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

CANON http://www.compari.ro/aparate-foto-c40/canon/

17 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Compacte si ultracompacte - Sony
Bridge - Fuji, Nikon sau Sony
DSLR - Nikon sau Canon

| Dannyjj a răspuns:

Canon EOS 5D, Nikon D7000, Panasonic Lumix DMC-GF1, Kodak EasyShare Z915...
uite aici o comparatie intre cele mai bune 2 firme de aparate foto(ambele sunt extrem de scump... bune)
http://photo.net/equipment/35mm/canon-v-nikon
Cauta aici, mai jos sa vezi ce are acel Canon EOS 5D Mark II
http://www.digital-slr-guide.com/canon-digital-slr.html

| ionut1980 a răspuns:

Sony, Canon, Nikon, Pentax. Nu neaparat in aceasta ordine. Dar pentru ce-ti trebuie? Presupun ca vrei ceva pentru amatori sau cel mult semiprofesionale, deoarece in alt caz nu aveai ce cauta aici.

| mihaibrasov a răspuns:

Cele mai bune sunt Nikon, dar in functie de banii de care dispui poti sa iti iei un Canon la vreo 500-600 de ron (din asta obisnuit)

| rRAzvANn a răspuns:

Sony, Canon...

| PredatoR a răspuns:

Nikon daca vrei aparat profesional cu obiectiv mare, te ajunge si 15 milioane si mai mult unul bun, eu imi fac treaba cu un Fuji, e tot profesional. Daca vrei ceva de familie merge orige, eu is miltumit de Fuji

| deniii_1832 a răspuns:

Hey! Nu este neaparat o firma buna.Ca sa iti iei un aparat trebuie sa te uiti la muuulte date.Foarte bune sunt Nikon-urile, Cannon-urile, FujiFilmhappy.

| Beatrice a răspuns:

Samsung... thinking
cannon.thinking
nikkon.

Dar, recomand sa alegi dintre Samsung si cannon big grin

| MmarinaMadalina a răspuns:

Dupa parerea mea cele mai bune aparate foto sunt cele Nikon.

| razvanx3 a răspuns:

Sony

| xLikeTpu a răspuns:

Heeei.
Craciun Fericit, cea mai buna firma este NIKON!

| RappiNOnProductioN a răspuns:

Kodak.winking

| Vladina_1214 a răspuns:

Eu am unul profesional de la OLYMPUS

| Vladina_1214 a răspuns:

E CHIAR foarte bun

| Sunshine_9753 a răspuns:

Multumesc tuturor! m`ati ajutat enOrm d mult. sper sa va pot ajuta si eu candva! Funda la urmatoarea!

| Sunshine_9753 a răspuns:

Multumesc tuturor nu am putut decide de aceea mi-am luat un Canon un lumix si un Nikon laughing

| trinitty a răspuns:

Eu cred ca Nikon pentru ca sunt de cea mai buna calitate si fac niste poze super. Sper ca ti-am fost de ajutor!