| ruxycat a întrebat:

Am o intrebare pentru cei clare lucreaza cu FIMO, Premo Sculpey, Sculpey, ColorPlus? Care dintre acestea sunt mai bune... (pentru modelarea figurinelor in forma de mancare ca-n tutorialele de pe YouTube)? SI unde pot gasi acel "Translucent Liquid Sculpey" pentru modelaj? Daca imi raspundeti corect la ambele intrebari promit ca dau FUNDITA! Urgent va rog!

Răspuns Câştigător
| AndyAndrey35 a răspuns:

Eu am folosit Fimo, vânzătoarea ne-a sugerat că este cel mai bun, cel mai rezistent.
Am făcut de la mărtişoare, la diferite obiective drăguţe.
Este foarte bun, de preferat după ce îl pui în cuptor, dă-l cu nişte lac pentru a străluci.
A doua întrebare cu "Translucent Liquid Sculpey" nu este grea. Depinde unde ai locaţia. De obicei aceste produse se găsesc în magazinele precum hobby http://www.arthobbycreativ.ro/. Sunt mai multe: magazine de arte plastice ca de exemplu "Primo Art". Uite id meu: pustea_a@yahoo.com, pentru a îmi spune locaţia ta şi a căuta un magazin similar.
Ok, o zi bună îţi doresc!

3 răspunsuri:
| AndyAndrey35 a răspuns:

Eu am folosit Fimo, vânzătoarea ne-a sugerat că este cel mai bun, cel mai rezistent.
Am făcut de la mărtişoare, la diferite obiective drăguţe.
Este foarte bun, de preferat după ce îl pui în cuptor, dă-l cu nişte lac pentru a străluci. Ok, o zi bună îţi doresc!

| AndyAndrey35 a răspuns (pentru AndyAndrey35):

Scuza-ma de raspunsul acesta. Am o problema cu netu, cel de jos este cel original big grin

| ruxycat explică (pentru AndyAndrey35):

Dar cat trebuie sa-l ti la cuptor? Si la ce temperatura?

| AndyAndrey35 a răspuns (pentru AndyAndrey35):

Eu am folosit Fimo, vânzătoarea ne-a sugerat că este cel mai bun, cel mai rezistent.
Am făcut de la mărtişoare, la diferite obiective drăguţe.
Este foarte bun, de preferat după ce îl pui în cuptor, dă-l cu nişte lac pentru a străluci.
A doua întrebare cu "Translucent Liquid Sculpey" nu este grea. Depinde unde ai locaţia. De obicei aceste produse se găsesc în magazinele precum hobby http://www.arthobbycreativ.ro/. Sunt mai multe: magazine de arte plastice ca de exemplu "Primo Art". Uite id meu: pustea_a@yahoo.com, pentru a îmi spune locaţia ta şi a căuta un magazin similar.
Ok, o zi bună îţi doresc!