| oProasta a întrebat:

Am o mica problema. As avea nevoie de sfaturi pentru va imi doresc sa desenez in stil anime. Forma fetei si alte lucruri nu le desenez corect. Fata e mereu mai mere ca corpul. Cum as putea sa imi imbunatatesc desenele si stilul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti cauta pe Youtube „how to draw..." si scrii ce anume vrei sa inveti sa desenezi si vei da de multe video-uri interesante. Sunt video-uri si despre desenatul in stil anime. Sunt multe tutoriale.
Eu cel putin asa am invatat sa desenez mai bine.

2 răspunsuri:
| Stella66 a răspuns:

Pe google play găsești tutoriale

| Andreeush a răspuns:

Trebuie să ai talent pentru asta.
În generală am avut o colegă care avea un talent extraordinar în a desena personajele din anime-uri.