| Ella138 a întrebat:

De la un timp incep sa ma fascineze desenele animate ( mai bine zis anime ) si incerc sa desenez astfel de personaje ( ceea ce nu prea imi iese ). Oricum, unii colegi cred ca ma pricep la desen si unul chiar mi-a zis ca " am arta in sange ", dar nu cred ca vorbea serios, cel putin pana nu-mi imbunatatesc tehnica. Are cineva vreo idee cum pot face ca desenele mele sa arate aproximativ ca cele de la TV? Ma refer la felul cum ar trebui sa fie picioarele, talia, mainile si fata ( singurele lucruri care fie nu-mi ies, fie ies greu si atunci nu prea bine ).
Ceva idei?
P.S. Scuze daca am gresit categoria. Multumiri asigurate. big grin

Răspuns Câştigător
| Pikagirl a răspuns:

Buna, si eu ma pricep sa desenez anime-uri, primul nu mi-a iesit bine dar am inceput sa desenez din ce in ce mai mult si acum mi-a intrat in mana, cum sa fac ochi, picioare, adevarat ca la conturul fetei e mai greu.
Sfat:incearca sa desenezi anim-uri cu modelul original in fata si o sa iti iasa daca nu iti iese si te enervezi icearca sa asculti si muzica preferata pe mine ma calmeaza cand nu-mi iese ceva.
Incearca sa le iei si dupa youtube uite un link cu o pagina cum sa faci pas cu pas o fata de anime : http://japoniakawaii.wordpress.com/2012/03/14/cum-sa-desenezi-un-cap-anime/

1 răspuns:
| Pikagirl a răspuns:

Buna,si eu ma pricep sa deseez anim-uri, la primul desen nu prea mi-a iesit dar nu am renuntat si am mai exersat si acum mi-a intrat in mana, cum sa desenez ochi, picioarele, forma fetei da e mai greu aici.
Sfat: incearca sa desenezi cu originalul in fata ta si daca te enervezi ca nu iti iese asculta melodia ta preferata, pe mine ma calmeaza.
Uite si un link unde poti exersa fata unui anime : http://japoniakawaii.wordpress.com/2012/03/14/cum-sa-desenezi-un-cap-anime/