| robe_5426 a întrebat:

Am o moneda aniversara pe care scrie 5 ani (1994-1999).As vrea sa stiu ce valoare are.Am cautat.o peste tot pe net si nu am gasit.o poate ma puteti ajuta:*. Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| Dismally a răspuns:

Este o medalie aniversara B.I.R. si valoreaza cam 20 - 30 lei.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la Banca Națională și vezi ce și cum!
Pa, pa.

| Dismally a răspuns:

Pune si tu o poza sa vedem despre ce este vorba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Am si eu vreo 5 din acelea dar sa stii ca ACUM nu mai valoreaza nimic dar in alte vremuri da. Acum e doar o simpla moneda. Eu le tin intr-un sertar de mult timp. Sunt doar niste monede. Eu am si leva (moneda bulgareasca) din vremurile alea dar nu valoreaza nimic.

| Lionsgate a răspuns:

Daca scrie 5 Lei pe ea, 21 mm diametru, 3.35 g, oţel placat cu nichel, margine netedă, modede de alea au fost tiparite
Primul tiraj :21 decembrie 1992
30.000.000 piese în 1992
70.000.000 piese 1993
10.000.000 piese 1994
25.000.000 piese 1995
Acuma nu valoreaza nimic opentu ca sunt foarte multe daca ar fi fost rara sau tiparita in editie limitata ar fi valorat ceva dar asa nu valoreaza nimic.

| robe_5426 explică (pentru Lionsgate):

Mpaii nu scrie 5 lei pe ea ci 5 ani si este chiar destul de grea

| Lionsgate a răspuns (pentru robe_5426):

5 ani cum vrei tu, nu valoreaza nimic pentru ca a fost tiparita in numar extrem de mare si nu e veche.

| lolz1 a răspuns:

Nu-i adevarat! valoreaza enorm.
Mama mea a gasit la fel o moneda si inca cateva bacnote de nu stiu cat, de pe vremuri! valoreaza enorm, crede-ma. arat-o parintilor, ei vor stii ce sa faca cu ea.
Sper ca ti-am fost de ajutor!