| Anna8812 a întrebat:

as vrea sa devin un desenator bun dar nu știu ce sa fac.Nu am fost la școala de arte însă vreau sa devin buna la desen fără profesor. Ce mi-ati recomanda sa devin buna la desen?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu ai un talent innascut, atunci si cu profesor poate fi greu.
Incearca intai sa desenezi liber, sa fie cat mai aproape de realitate.

4 răspunsuri:
| Dalmore a răspuns:

Sa desenezi.

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Sa te uiti la tutoriale pe Youtube si sa incerici sa desenezi cat mai mult in timpul liberi si sa o iei cu usurelul, pentru ca nu ajungi artist peste noapte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce vârstă ai? Ce îți propui să faci după ce ești un desenator bun? Cât timp poți aloca în medie pe zi pentru treaba asta?

| Ineys a răspuns:

Practice, practice, practice. Eu m-am apucat de vreo 2 ani si am evoluat. Deseneaza ce-ti place pana te simti ok cu creionul in mana si te simti sigur pe liniile pe care le tragi. Apoi arunca o privire la perspectiva, puncte de fuga, etc