| Sjsnenen a întrebat:

Cum e la o scoala de arte? Vreau să mă mut din clasa a 6-a. Ce materii se fac(in a6 a *? Pot sa aleg intre desen și muzica(adica la ce sa ma duc dintre ele)? Eu as vrea la desen daca se poate! Trebuie să dau ceva proba? Fără comentarii răutăcioase, va rog!

2 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

La scoala de arte se merge din clasa I-a. Ai pierdut multa materie fata de colegii tai.
Da, poti sa alegi sectia de Arte plastice (nu faci numai desen). Desigur, vei da probe de specialitate daca directorul accepta transferul. Va trebui sa ai si o mapa cu lucrari pe care sa o prezinti inainte.
Nu stiu la ce obiecte vei da diferenta, asta intrebi la secretariatul scolii.

| Asuganni a răspuns:

Si eu am facut desen dar m-am lasat. Ar fi fain sa te apuci de desen. Sa te duci la Arte plastice daca ai talent si poti termina acolo!