| marr26 a întrebat:

Aș vrea să merg la un grup de teatru, dar am câteva nedumeriri.
Am 16 ani și locuiesc în Buzău. De mic am o pasiune pentru actorie și vreau să văd dacă chiar mă pricep sau e doar în mintea mea.
Problema este că nu știu unde ar trebui să merg pentru astfel de cursuri.
Știam de "Liceul de Arte", dar trebuie să învăț acolo sau pur și simplu pot să plătesc și să iau cursuri? Se poate în altă parte? Gen la un teatru.

2 răspunsuri:
| adryang78 a răspuns:

Poți ruga un profesor de la liceul de Artă să-ți ofere câteva meditații. Contra cost, desigur. Dacă știi în oraș o trupă de teatru de amatori poți încerca să intri în grupul lor. Sau poți aduna câțiva prieteni interesați și să pregătiți câteva scenete. Sunt multe posibilități. Eu m-am pregătit cu directorul liceului nostru, care n-avea nicio legătură cu teatrul, doar că era pasionat.

| elaventurero a răspuns:

Urmeaza-ti visul tinere!