| VladGH a întrebat:

cine imi propune niste carti de procese de judecata, procese care au fost reale si interesante de citit. Va rog imi dati denumirea cartii si numele autorului. Va multumesc si dau funda celui ce imi cartea cartea cea mai interesanta!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca vrei fapte reale citeste cartile ce prezinta hotarari ale diferitelor instante de judecata, se intituleaza de obicei Jurisprudenta...(instanta care a pronuntat hotararea) pe anul/anii...

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cartile lui John Grisham: Omul care aduce ploaia, Avocatul strazii, Ultimul jurat, Juriul, Fratia. Si mai sunt, dar mi-e lene acum sa scurm prin biblioteca dupa ele.

| foxsilver a răspuns:

Ti-as recomanda "Procesul de la Nurnberg" de Joe J. Heydecker