| Cris06 a întrebat:

Bunna! Daca puteti vreau si eu niste carti bune... Adica niste carti care le-ati citit si v-au impresionat as vrea si eu numele cartii si argumente pentru care v-a impresionat... (daca se poate cartea voastra favorita) (as vrea cv educativ adica nu basme si povesti de amuzament ) Cea mai buna idee ia funda!

3 răspunsuri:
| bella35 a răspuns:

Harry Potter, Scoala fricosilor, Maestrul Papusar, Ordinul Secret al Fetelor de pe Strada Caramel, Circul Fantasia, Misterioasa Societate Benedict.

| Lette a răspuns:

Toate cartile lui Mihail Drumes(ex:Invitatie la vals, Scrisoare de dragoste...)

| Inuh a răspuns:

Ti-as recomanda Vampiratii de Justin Somper. Povestea se invarte in jurul gemenilor Grace si Conner(cred ca asa ii chema) care in momentul in care tatal lor moare pleaca cu iahtul pe apa si in timpul unei furtuni acesta se scufunda.Conner ajunge pe vasul unor pirati iar Grace este salvata de un vampirat. Si asa incepe povestea lor. Daca vrei sa afli mai multe trebuie sa citesti cele 4 volume aparute in Romania.Mai sunt 2 (asa cred) care nu au aparut in tara noastra. Oricum cartea e superba si te sfatiuesc sa o citesti. big grin