| sebilici a întrebat:

exista de cumparat vreo copie a cartii mein kampf - Adolf Hitler in limba romana care sa fie publicata in Romania in perioada in care a fost scrisa, ceva recent? Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Dacă vrei să o ai în bibliotecă, aici : http://www.shopmania.ro/carti/p-mein-kampf-12261286

| sebilici explică (pentru Arthur):

Multumesc pentru raspunsuri dar eu vreau mein kampf in romana in perioada in care a scris-o el in Germania, adica mai tarziu cand 1941 cand eram aliati cu germanii, avand atatea influnete probabil s-a gasit cineva sa o traduca in romana. Stiu ca pare imposibil. Dar daca nu este asa ceva stii vreo carte care sa semene cu originalul? imbracata in acea coperta din piele si cu acel vulture tinand swastika?

| sebilici explică (pentru Arthur):

Inca o intrebare daca se poate, eu locuiesc in Londra si am deja o copie a cartii mein kampf in engleza. In 2-3 luni voi pleca In Romania in vacanta exista posibilitatea sa fiu amendat, oprit daca iau cartea aceasta cu mine?

4 răspunsuri:
| SilentGTX a răspuns:

Http://fisierulmeu.ro/66JY0RC20LXJ/Mein-Kampf-Romana-net-pdf.html cel mai bine ca ii gratis si daca chiar vrei sa il citesti il poti scoate la imprimanta