| Feri a întrebat:

Salut, as vrea sa citesc si eu cartea Mein Kampf de Adolf Hitler! Daca are cineva vreo informatie de unde o pot cumpara si care ar fi pretul, sau daca mai este publicata as fi foarte recunoscator! Sau daca o are cineva sa mi-o imprumute si mie big grin o returnez inapoi!

2 răspunsuri:
| Julieღ a răspuns:

Mein Kampf a fost tradus si in limba romana, insa doar primul volum. Se gaseste in bibliotecile universitare, editie destul de limitata. Am gasit o versiune a traducerii romanesti in format digital (pdf), varianta spre care pun un link mai jos.
http://der-fuehrer.org/meinkampf/ ( clik pe Mein Kampf- Romana.pdf)

| Gradinariu_Theodor_1987 a răspuns:

O am si eu de vanzare la pretul de 77 lei. comatus@salesperson.net