| franciscintaiul a întrebat:

Salut TPU. Îmi poate spune cineva o scurtă poveste despre o mamă alcoolică care și-a abandonat copilul la orfelinat? Am nevoie de inspirație pentru un proiect happy Mulțumesc anticipat.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Uita te la stiri acolo vezi realitatea nu povești.

| Fashionista10 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Lui îi trebuie povesti bro!

| T0T a răspuns:

A fost o dată-n corason
O mamă beată cu-n bidon,
Cu vin roșu din Ardeal
O sticlă plină de Cotnari
Un pet de bere din Bucegi
C-o țuică bună din Șerpești.

Oh, mamă bună cât mai bea,
Copil bătut de soartă,
Aș mai ruga-o să mai stea,
În patul meu e dragă.

Copilule nu te mai plânge
Că mă-te e bețivă.
Ce aș mai da să fiu ca tine
Când mă-ta este curvă.

Te-a lăsat, nu avortat copilul nostru drag
Mămica lumii, fainoșag,
Copilul nostru drag.

Și văile au amuțit,
Amurgul glas ascultă
Din depărtare, asfințit
Fâșie, ceață ruptă.

O viață crudă în zadar,
Ai fost uitat de lume,
Sub preșul umed și neclar
De lacrimi și cutume.

Și-așa mă-ta stă în casă
De-o mai veni la mine,
Cu gura plină, fața trasă,
Să bem cât ne-o mai ține.

| Alverto a răspuns:

Uite. Cândva Ted Jorgensen, proprietarul unui magazin de biciclete din Arizona l-a părăsit pe Jeff Bezos la doar 1 an. A fost uimit când a descoperit că Bezos era fiul său, dar nici măcar nu au apucat sa se reîntâlnească pentru că a murit în 2015, tatăl său nici nu știa dacă are o slujbă buna sau daca e în viață. Restul e istorie pur și simplu

| Fashionista10 a răspuns:

Buna :-)!
A fost odată o mama și copilul ei.Mama era alcoolica și își bătea fiica des, in crize de beție.Fiica era buna, harnica si frumoasă.Că să își cumpere alcool, mama îi dădea fiicei o conserva și o trimitea pe strada de alaturi să cerșească bani.Intr-o zi, fata stătea pe o stradă și cerșea. Avea câțiva bănuți in conserva, dar un băiat needucat îi smulse conserva din mana și fugise.Copilul începu să plângă.Ea nu mai strânse bani, așa că se întoarse cu mâinile goale acasă. Mama începu să o bată și a dat-o afara din casa. Fata se puse pe o banca de pe strada sa adoarmă. Dintr-o data o puzderie de bănuți de aur căzu din cer.